افزایش تولید فولاد در شرکت زیرمجموعه بنیاد مستضعفان

رشد تولید فولاد ایران ۲ برابر جهان با وجود تحریم‌های آمریکا
7 دی 1398
ایران در تولید سرنگ خودکفا شد/ امریکا تحریم دارویی کرد، خودمان ساختیم
14 دی 1398

افزایش تولید فولاد در شرکت زیرمجموعه بنیاد مستضعفان

خبرگزاری تسنیم شنبه 7 دی 98 : به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری تسنیم، محمد اتابک با اشاره به تولیدات این مجتمع در آذر ماه و رکورد زنی فولاد کاوه جنوب کیش در تولید فولاد طی ماه گذشته اظهار کرد: در شرایطی که ظرفیت اسمی تولید ماهانه فولاد این شرکت 100 هزار تن بوده، با لطف خداوند و تلاش کارگران و مهندسان این مجتمع، فولاد کاوه جنوب کیش در آذر ماه رکورد تولید 104 هزار و 276 تن فولاد را ثبت کرد.

وی تصریح کرد: این رکورد زنی تولید در مجتمع فولاد کاوه جنوب کیش در حالی محقق شد که تمامی پرسنل اعم از مهندسان و کارگران این مجتمع، از نیروهای بومی بندرعباس هستند. بنیاد مستضعفان در این پروژه سعی کرده تا با توانمندی های بومی مردم این منطقه، به سهم خود در افزایش تولید، خودکفایی و ارزآوری برای کشور نقش داشته باشد و اشتغال پایداری را برای مردم این منطقه ایجاد کند.

وی با بیان اینکه این موفقیت به دنبال برنامه ریزی بنیاد مستضعفان در راستای تجلی رونق تولید در سال جاری حاصل شده است افزود: علاوه بر تولیدات فعلی این شرکت، فاز دوم این پروژه نیز در دست احداث است و پیشرفت فیزیکی آن از مرز 80 درصد عبور کرده است.

شرکت فولاد کاوه جنوب کیش از جمله شرکت های بورسی بنیاد مستضعفان بوده و در شرایط فعلی دارای ظرفیت اسمی تولید سالانه 1.2 میلیون تن بیلت (شمش) فولاد است که با راه اندازی فاز دوم آن، ظرفیت تولید فولاد در این شرکت به 2 برابر ظرفیت فعلی خواهد رسید و با تکمیل فاز 2، زمینه اشتغال مولد و پایداری را برای متخصصان و کارگران بومی این منطقه فراهم می کند.