۳۰ درصد واحدهای مستقر در شهرک های صنعتی تعطیل هستند

لزوم توجه به توان داخلی در تولید نفت
30 بهمن 1395
چوب رشد نقدینگی لای چرخ‌ تولید
30 بهمن 1395

۳۰ درصد واحدهای مستقر در شهرک های صنعتی تعطیل هستند

خبرگزاری تسنیم شنبه 30 بهمن 95 شناسه خبر 1331495 : مدیرعامل شرکت شهرکت های صنعتی استان قزوین با اشاره به اینکه ۷۰ درصد واحدهای تولیدی و خدماتی مستقر در شهرک های صنعتی فعال هستند گفت:با برنامه‌ریزی در جذب سرمایه‌گذار داخلی و خارجی و کمک به برنامه اشتغال می‌توان واحدهای نیمه فعال صنعتی را فعال کرد.
حمیدرضا خانپور، مدیرعامل شرکت شهرکت های صنعتی استان قزوین در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم،درباره فعالیت شهرک های صنعتی گفت:در حال حاضر بیش از 70% واحدهای تولیدی و خدماتی مستقر در شهرکهای صنعتی فعال هستند.

خانپور افزود : بیش از 70 درصد واحدها و طرحهای صنعتی مستقر در شهرکها و نواحی صنعتی که یا بهره بردار ، در حال نصب سوله و ماشین آلات و تجهیزات کارگاهی و تخصیص زمین هستند در حال فعالیت می باشند.

مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی استان قزوین گفت: رشد چهار برابری سرمایه گذاری در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته در شهرک های صنعتی استان نشان از تمایل بخش خصوصی به سرمایه گذاری و راه اندازی واحدهای تولیدی در بخش صنعت است.

وی با اشاره به واگذاری اراضی صنعتی به سرمایه گذاران گفت: در استان قزوین تا پایان بهمن ماه سالجاری 77 هکتار از اراضی شهرک ها و نواحی صنعتی به بیش از 50 متقاضی سرمایه گذاری واگذار شده است.
بیشترین واگذاری در شهرک های صنعتی کاسپین ، خرمدشت و ناحیه صنعتی آوج بوده است.

خانپور با تاکید بر اینکه طبق مصوبه هئیت وزیران به هیچ واحد صنعتی خارج از شهرکهای صنعتی مجوز استقرار داده نمیشود تصریح کرد:  با حمایتهای استانداری و مدیران ارشد از  این مصوبه و ساماندهی و جلوگیری از پراکندگی واحدهای تولیدی و صنعتی این مهم در استان به جدیت در حال انجام است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان قزوین افزود: با برنامه‌ریزی در جذب سرمایه‌گذار داخلی و خارجی و کمک به برنامه اشتغال می‌توان واحدهای نیمه فعال واحدهای‌ صنعتی این استان را فعال کرد و با تحقق این مهم اشتغال‌زایی خوبی برای جوانان فراهم شود.

خانپور با بیان اینکه امروز شاهد بیکاری فارغ‌التحصیلان در کشور از جمله در استان قزوین هستیم، گفت: بیشتر آن‌ها با مدرک‌گرایی قصد پشت میز نشستن دارند که باید این روند اصلاح شود و به سمت کار، تلاش و سازندگی برویم.با تعامل با دانشگاه‌ها می‌توان دروس واحدهای صنعتی را وارد آموزش کرد تا دانش‌آموزان با دنیای واقعی صنعت و کار آشنا شوند.