کارخانجات سیمان بی‌پول شدند/ظرفیت صنعت سیمان ۲۰درصد کم شد

توقف تولید پراید و پژو ۴۰۵ تا تیر ۹۹
7 آبان 1398
آغاز بزرگ‌ترین رویداد بازرگانی‌ عراق ۱۰ آبان‌ماه/ اختصاص ۱۵درصد نمایشگاه بغداد به ایران
7 آبان 1398

کارخانجات سیمان بی‌پول شدند/ظرفیت صنعت سیمان ۲۰درصد کم شد

خبرگزاری تسنیم یکشنبه 5 آبان 98 : محمد علی بد در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به اینکه مشکلات نقدینگی در کارخانجات سیمان عاملی شده تا بروزرسانی واحدها به سختی انجام شود، اظهار داشت: در ماه‌های اخیر کمبود منابع مالی در واحدهای تولیدی منجر به کاهش حجم تولید شده به نحوی که مازاد کارخانجات سیمان نسبت به سال‌های گذشته کاهش محسوسی پیدا کرده است.

وی با بیان اینکه به روزرسانی ماشین آلات کارخانجات سیمان مشکل شده است، افزود: مشاهدات نشان می‌دهد ظرفیت واحدهای تولیدی امسال 20 درصد کاهش یافته است و اگر در این رابطه تصمیم مناسبی اتخاذ نشود حجم تولید کاهش بیشتری پیدا می‌کند زیرا سیمان کالایی نیست که به توان نگهداری کرد و باید نسبت به فروش سریع آن اقدام نمود.

این عضو انجمن سیمان با گلایه از اینکه 60 درصد سیمان تولیدی کشور توسط شرکت‌های دولتی تولید می شود، گفت: در این شرایط طبیعی است که مدیران دولتی تمایلی به اعمال سیاست‌گذاری بلند مدت در صنعت سیمان نداشته و فقط برنامه‌های کوتاه مدت را دنبال کنند.

بد در ادامه به قیمت سیمان اشاره کرد و افزود: در حال حاضر قیمت‌ها به تعادل رسیده و مازاد کارخانجات سیمان به حدی نیست که آنها را مجبور به دامپینگ در بازار کند.