پیش بینی ثبت رکورد تولید ۳۰ میلیون تن فولاد در کشور طی امسال

افزایش «هزینه تولید» در سال «رونق تولید»/ وزارت صنعت چه‌کار می‌کند؟
25 خرداد 1398
راه نجات تولید چیست؟
25 خرداد 1398

پیش بینی ثبت رکورد تولید ۳۰ میلیون تن فولاد در کشور طی امسال

خبرگزاری تسنیم شنبه 25 خرداد 98 : به گزارش خبرگزاری تسنیم، جعفر سرقینی افزود: ایران با تولید 25 میلیون تن فولاد در سال گذشته توانست دو کشور را پشت سر بگذارد بطوری که امروز در تولید فولاد رتبه دهم جهانی را دارد.

وی همچنین اظهارداشت: کشور رتبه تک رقمی تولید فولاد را با توجه به برنامه ریزی های صورت گرفته حداکثر تا دو سال آینده تجربه خواهد کرد.

معاون امور معادن و صنایع معدنی وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: بطورکلی در چشم انداز 20 ساله کشور 55 میلیون تن ظرفیت برای فولاد منظور شده است یعنی در سال 1404 باید به ظرفیت تولید 55 میلیون تن فولاد در ایران رسید.

وی در ادامه افزود: برنامه مزبور در سر لوحه کار وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار گرفت و از سال 1392 به شدت این موضوع تعقیب شد به گونه ای که ظرفیت 18 میلیون تنی تولید فولاد کشور در شش سال قبل با راه اندازی طرح های مختلف امروز به 35 میلیون تن در سال رسیده است.

سرقینی تصریح کرد: طرح های بسیاری طی این شش سال در کشور راه افتاد و امروز 35 میلیون تن ظرفیت تولید فولاد در کشور وجود دارد.

وی گفت: مصرف فولاد با توجه به رکود ساخت و ساز درداخل طی چند سال گذشته به حداقل رسیده است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: مصرف فولاد هم اکنون در کشور 14 تا 15 میلیون تن بیشتر نیست معنی حرف اینکه اگر 30 میلیون تن فولاد در ایران تولید شود باید 15 میلیون تن روی ریل صادرات قرار گیرد در حالیکه سال گذشته 8,5 میلیون تن فولاد از مملکت صادر شده است.

وی در ادامه یادآورشد: چالش اصلی صنعت فولاد ایران در شرایط حاضر پیدا کردن بازارهای صادراتی است که باید در این مسیر تلاش های مضاعفی صورت گیرد.