همکاری گمرک و نمایشگاه بین‌المللی در تأمین تجهیزات تولیدکنندگان

یک تولیدکننده باسابقه: طی ۴۵سال گذشته تولید را مثل امروز مظلوم ندیدم
1 مهر 1398
کارخانه‌ها به دنبال حلقه‌های تکمیلی تولید باشند
6 مهر 1398

همکاری گمرک و نمایشگاه بین‌المللی در تأمین تجهیزات تولیدکنندگان

خبرگزاری تسنیم دوشنبه 1 مهر 98 : به گزارش خبرگزاری تسنیم، بهمن حسین‌زاده مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران از همکاری گمرک با این شرکت به‌منظور تأمین تجهیزات مورد نیاز تولیدکنندگان در سال رونق تولید خبر داد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اعلام این خبر افزود: ساختمان گمرک در شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی وجود داشت، اما جزو گمرکات تعطیل شده بود و از سال 97 تلاش شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران به منظور فعال کردن این نمایندگی گمرکات تلاش‌های بسیار انجام داد و در نهایت توانست بار دیگر ساختمان گمرک را در نمایشگاه بین‌المللی افتتاح کند.

وی با یادآوری این نکته که شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران حدود 90 نمایشگاه به‌صورت سالانه برگزار می‌کند، اظهار داشت: برای حضور ویژه شرکت‌های خارجی در این نمایشگاه‌ها و همکاری آن‌ها با شرکت‌های ایرانی مطابق با کنوانسیون‌های موجود، گمرک در محل دائمی نمایشگاههای بین‌المللی ایران افتتاح شده است.

حسین‌زاده تصریح کرد: این شعبه از گمرک خدمات بسیار مهمی به شرکت‌هایی خواهد داد که قصد واردات تکنولوژی به ایران را داشته باشند که در شرایط تحریم اقتصادی این گام تأثیر بسزایی در ایجاد رونق در صنعت ایرانی خواهد داشت.

مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران در پایان خاطرنشان کرد: این نمایندگی گمرک جمهوری اسلامی ایران قرار است پس از این خدمات گمرکی به شرکت‌های واردکننده کالاها که در نمایشگاه‌های مختلف حاضر می‌شوند ارائه دهد و امور ترخیص کالا را برای این شرکت‌ها تسهیل کند.