دولتی‌ها به جای شعار پارچه در اختیار تولیدکنندگان ماسک و گان قرار دهند

فعالیت ۴۰ واحد صنعتی در کشور برای تولید محلول و ژل ضدعفونی کننده
21 اسفند 1398
جزئیات واردات کالاهای اساسی در ۹ماهه سال/ذرت و تجهیزات پزشکی در صدر اقلام وارداتی+جدول
29 اسفند 1398

دولتی‌ها به جای شعار پارچه در اختیار تولیدکنندگان ماسک و گان قرار دهند

خبرگزاری تسنیم جمعه 23 اسفند 98 : شاهرخ جعفری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به اینکه این روزها واحدهای تولیدی به سختی مشغول فعالیت و تولید ماسک برای تامین نیاز کشور هستند، اظهار داشت: بسیاری از تشکل‌ها و واحدهای صنفی به صورت خودجوش مشغول فعالیت هستند اما نکته اینجاست ما پارچه کافی برای تولید ماسک نداریم.

وی با بیان اینکه وزارت صنعت مدام از ارائه پارچه مورد نیاز جهت تولید ماسک به واحدهای تولیدی صحبت می‌کند، افزود: ما  حتی پول پارچه‌ها را با مشقت بسیار به دولت پرداخت می کنیم اما باید درگیر بروکراسی اداری باشیم و هنوز نتوانسته‌ایم یک متر پارچه از دولت دریافت کنیم.

این عضو هیات مدیره اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک ایران با اعلام اینکه بنده روزانه 20 تا 30 هزار ماسک به صورت رایگان تولید می کنم اضافه کرد: اگر پارچه کافی در اختیار ما قرار گیرد از روزی 20 هزار ماسک به روزی 200 هزار ماسک و از تولید روزانه 2500 گان بیمارستانی به تولید 20 هزار گان  خواهیم رسید اما نمی‌دانم چرا کسی به این پتانسیل بالا توجه نکرده و پارچه کافی در اختیار ما قرار نمی دهند.

جعفری در ادامه صحبت‌های خود با تاکید براینکه بسیاری از کارگاه ها در شرایط فعلی برای تولید ماسک آمادگی کافی خود را اعلام کرده‌اند، گفت:  ما در حال حاضر پارچه ها و نقدینگی مورد نیاز خود را از خیرین و بخش های دیگر تأمین می کنیم و دولت هیچ کمکی به ما نکرده است. حتی نمی گوید شما که به زحمت مشغول تولید ماسک هستید آیا مشکلی دارید یا نه .

این تولیدکننده پوشاک با انتقاد از اینکه دولتی‌ها به جای شعار در مقام عمل مواد اولیه کافی را در اختیار تولیدکنندگان قرار دهند، گفت: ما تا زمانی که نقدینگی کافی در اختیار داشته باشیم می‌توانیم ماسک تولید کنیم در زمان اتمام نقدینگی دیگر پولی برای تولید ماسک رایگان نداریم.