تأمین مالی حدود ۱۰۰ همتی تولید در دستور وزارت صنعت قرار گرفت

ظرفیت ۳ برابر شدن حجم تجارت با همسایگان را داریم
16 تیر 1403
افزایش ۱۸ میلیارد دلاری صادرات در دولت سیزدهم
16 تیر 1403

تأمین مالی حدود ۱۰۰ همتی تولید در دستور وزارت صنعت قرار گرفت

خبرگزاری تسنیم دوشنبه 11 تیر 1403 : دبیر ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور، گفت: براساس توافق وزارت صمت و بانک مرکزی تأمین مالی حدود ۱۰۰ همتی در دستور کار وزارت صمت قرار گرفت.
به گزارش خبرگزاری تسنیم، محمدباقر علی خانی دبیر ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور، گفت: ستاد تسهیل در سی و یک استان کشور دارای دبیرخانه است که ریاست دبیرخانه این ستاد، بر عهده استاندار است و دبیر آن نیز رئیس سازمان صمت آن استان است.

وی افزود: اولین کاری که در این ستاد انجام می‌شود صدور مصوبات در کارگروه ستاد است. دومین کاری که این ستاد انجام می‌دهد مرتبط به مشکلاتی است که حل آن از توان استان خارج است که پرونده آنها به کمیته‌های تخصصی ستاد مرکزی در کشور ارسال می‌شود. رؤسای کمیته‌ها، شامل رؤسای دستگاه‌های عالی کشوری هستند و تلاش می‌کنند که مشکلات آنها را در همین کمیته‌ها حل کنند.

دبیر ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور، تصریح کرد: تلاش می‌کنیم که قوانین مزاحم در حوزه تولید، از جمله شناسایی و لغو آنها در سطح کشور را دنبال کنیم.

وی با بیان اینکه تأمین مالی با دستورالعمل وزیر صمت بر عهده ستاد تسهیل در سراسر کشور است، گفت: با توجه به اینکه میزان تقاضا بسیار بیشتر از میزان ورودی‌ها بود وزیر صمت موافقتنامه ای با بانک مرکزی و وزارت اقتصاد امضا کرد که تأمین مالی حدود 100 همتی در دستور کار وزارت صمت قرار گرفت. این موضوع از طریق معاونت هماهنگی وزارت صمت در حال پیگیری است. البته اگر موضوع متقاضیان در ادارات صمت حل نشد طی نامه‌ای به ستاد اصلی ارجاع می‌یابد.