بازدید وزیر صمت از طرح توسعه تولید منسوج نبافته در شرکت بافتینه

سنگ‌هایی که جلوی پای صنعتگر می گذارند/پول ساخت باستی هیلز را داریم ولی پول تولید را نداریم!
31 مرداد 1398
«عیار ۱۵» را در خبرگزاری تسنیم بخوانید|سهم ۲درصدی ایران از نیاز ۱۰۰۰میلیارد دلاری ۶۰۰میلیون همسایه
31 مرداد 1398

بازدید وزیر صمت از طرح توسعه تولید منسوج نبافته در شرکت بافتینه

خبرگزای تسنیم شنبه 26 مرداد 98 : به گزارش خبرگزاری تسنیم، همزمان با حضور رضا رحمانی، وزیر صنعت، معدن و تجارت در استان همدان، طرح توسعه شرکت بافتینه و بافتسان به عنوان بزرگترین تولیدکننده منسوجات نبافته در کشور، آغاز شد.

همچنین همگام با پیشرفت جهانی تکنولوژی، این شرکت نسبت به خرید جدیدترین فناوری روز دنیا رایکفیل RF5  با ظرفیت 23000 تن در سال اقدام نموده است. تکنولوژی طرح توسعه این شرکت جدیدترین نسل ماشین آلات دنیا (RF5) بوده که استفاده از سیستم‌های هوشمند کنترل و بهینه‌سازی مصرف انرژی، راندمان ماشین و تعیین کیفیت پارچه از توانمندی‌های این تکنولوژی است.

خط تولید جدید این شرکت با ظرفیت 15000 تن در سال نیز با هدف افزایش ظرفیت تولید منسوجات چند لایه اسپان باند/ملت بلون در حال اجراست. این مجموعه صنعتی نیاز بالغ بر 3000 واحد تولیدی در صنایع پائین دستی از جمله صنایع پزشکی، بهداشتی(پوشک و نوار بهداشتی)، فیلتراسیون، کشاورزی، بسته بندی، مبلمان و …. را تأمین می‌کند.

مجموع کل سرمایه‌گذاری ارزی مجتمع صنعتی بافتینه و بافتسان با احتساب طرحهای توسعه در دست اجرا بالغ بر 150میلیون دلار است. با راه‌اندازی این طرح توسعه، کشور نه تنها بی‌نیاز از واردات خواهد شد؛ بلکه به باشگاه صادرکنندگان نیز وارد شده و از ظرفیت مازاد خود در راستای افزایش ارزآوری استفاده خواهد کرد. هدف از طرح توسعه این مجتمع صنعتی، صرفاً اضافه کردن ظرفیت تولید نبوده؛ بلکه به روزرسانی تکنولوژی و ارتقای کیفیت تولیدات نیز دنبال می‌شود.

رضا رحمانی وزیر صنعت و معدن و تجارت که برای پیگیری پیشرفت اجرای طرح توسعه مجتمع بافتینه و بافتسان و رفع مشکلات آن در شهرستان ملایر حضور پیدا کرده بود در پاسخ به هدف وزارتخانه از این بازدید اعلام کرد که وزارت صمت تمام تلاش خود را به کار بسته است تا مشکلات تولیدکنندگان فعال و موفق کشور از جمله تأمین ارز برای واردات ماشین‌آلات مرتفع و برنامه‌های توسعه در این مجتمع در موعد مقرر آماده بهره‌برداری شود.