آغاز بزرگ‌ترین رویداد بازرگانی‌ عراق ۱۰ آبان‌ماه/ اختصاص ۱۵درصد نمایشگاه بغداد به ایران

کارخانجات سیمان بی‌پول شدند/ظرفیت صنعت سیمان ۲۰درصد کم شد
7 آبان 1398
صنعت چرم مصنوعی به مشکل خورد/ وزارت صمت چه کار می‌کند؟
7 آبان 1398

آغاز بزرگ‌ترین رویداد بازرگانی‌ عراق ۱۰ آبان‌ماه/ اختصاص ۱۵درصد نمایشگاه بغداد به ایران

خبرگزاری تسنیم دوشنبه 6 آبان 98 : به گزارش خبرگزاری تسنیم ،سید علیرضا صدرزاده از حضور 112 شرکت ایرانی در چهل و ششمین نمایشگاه بین‌المللی بازرگانی بغداد خبر داد و گفت: بزرگ‌ترین رویداد بازرگانی‌ عراق 10 الی 19 آبان ماه در محل نمایشگاه بین‌المللی بغداد برگزار می‌شود.

وی افزود: با تلاش‌های صورت‌گرفته جمهوری اسلامی ایران بزرگترین پاویون را بین 23 کشور شرکت‌کننده در نمایشگاه دارد و 112 شرکت در زمینه‌های فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات، مصالح ساختمانی، لوازم خانگی، خودرو و قطعات، مواد غذایی، فرش ماشینی، صنایع دستی و… در این نمایشگاه حضور دارند.

مجری پاویون جمهوری اسلامی در نمایشگاه بازرگانی بغداد ادامه داد: این نمایشگاه بزرگترین و قدیمی‌ترین نمایشگاه عراق است و دوره گذشته حدود 2 میلیون نفر از این نمایشگاه بازدید کرده‌اند.

بیشتر بخوانید

35درصد تخفیف در ‌نمایشگاه سراسری کتاب مرکزی اعمال می‌شود ‌
ناآرامی‌های عراق تأثیری در روابط تجاری با ایران ندارد/ برگزاری نمایشگاه بین‌المللی بغداد در همین شرایط
برگزاری نمایشگاه کتاب اقلیت‌های دینی در هفته کتاب
وی با اشاره به سهم قابل توجه شرکت‌های ایرانی از بزرگ‌ترین رویداد بازرگانی‌ عراق گفت: کل مساحت محل برگزاری نمایشگاه از حیث میزان فضای غرفه‌ها حدود 17 هزار مترمربع است که حدود 15 درصد از این میزان یعنی قریب به 2500 متر از مساحت نمایشگاه به شرکت‌های ایرانی اختصاص یافته است.

مدیر مرکز نمایشگاهی جمهوری اسلامی ایران در عراق افزود: حدود 700 شرکت در این نمایشگاه حضور دارند که کشورمان با 112 شرکت حدود 16 درصد از تعداد کل شرکت‌کننده‌ها را به خود اختصاص داده است و میزان فضای نمایشگاهی ایران در این نمایشگاه فاصله بسیار زیادی با رقبای اقتصادی ایران در عراق دارد.

وی هدف اصلی برگزاری این نمایشگاه را آشنایی تجار و بازرگانان ایرانی با فضای اقتصادی عراق و سلایق مشتریان همچنین بازاریابی کالا و محصولات خود و نیز یافتن شرکای تجاری جهت تولید مشترک در عراق دانست.

صدرزاده همچنین ویژگی این دوره از نمایشگاه را تشکیل پاویون شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌ها در زمینه فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات عنوان کرد و ادامه داد: این پاویون به‌همت وزارت ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات با حضور 30 شرکت تشکیل شده که جا دارد از حمایت‌های وزیر ارتباطات و همکارانشان دراین‌باره صمیمانه تشکر کنم.

وی در پاسخ به این سؤال که اتفاقات اخیر در عراق خللی در برگزاری این نمایشگاه ایجاد می‌کند یا خیر عنوان کرد: با توجه به آخرین هماهنگی‌های انجام‌شده کشور عراق آماده برگزاری چهل و ششمین نمایشگاه بین‌المللی بازرگانی بغداد است و این نمایشگاه با حضور شخصیت‌های سیاسی و اقتصادی برگزار و ان‌شاءالله روز جمعه نمایشگاه با حضور مقامات بلندپایه عراقی افتتاح می‌شود.