دولت با صنعت پوشاک می تواند بیکاری را صفر کند/عراق و سوریه فرصت بزرگ رونق نساجی ایران
5 مرداد 1398
«ایرانی بپوش»| دولت چه‌بلایی سر نساجی آورد؟ کارخانه‎ای که از “صادرات” روسری به “تولید ۲۰درصد ظرفیت” رسید
18 مرداد 1398

۴ هزار معدن در کشور تعطیل است

خبرگزاری تسنیم شنبه 5 مرداد 98 : به گزارش خبرگزاری تسنیم، خداداد غریب پور با اشاره به اینکه دولت به تنهایی به دنبال فعال سازی معادن کوچک نیست، اظهارداشت: در صددیم با بستر سازی و فراهم آوردن زمینه های مشارکت بخش خصوصی،‌ این برنامه را پیگیری می‌کند.

وی گفت: آمارهای منتشر شده حاکی است، 98.3 درصد از معادن ایران کوچک مقیاس است. 85 درصد سهم اشتغال معادن مربوط به معادن کوچک است و 65 درصد تولید را نیز به خود اختصاص داده اند.

معاون وزیر صنعت با اعلام اینکه ایمیدرو امسال احیا و فعال سازی 150 معدن کوچک با سهم اشتغال حداقل یک هزار نفر را در برنامه دارد، تصریح کرد: البته در این مسیر رویکرد صادراتی اینگونه معادن نیز مورد توجه است.

رئیس هیات عامل ایمیدرو عنوان کرد: احیا و فعال‌سازی معادن‌ کوچک در واقع به عنوان ظرفیت‌های نهفته کشور یک ضرورت محسوب می شود و همسو با برنامه رونق تولید و حفظ سرمایه‌های ملی است.

وی همچنین به برنامه اکتشاف ایمیدرو اشاره کرد و گفت: پیش از این در دولت یازدهم 270 هزار کیلومتر مربع از مساحت کشور در برنامه اکتشاف قرار گرفت و اکنون در دولت دوازدهم فعالیت جدید اکتشافی در وسعت 300 هزار کیلومتر مربع در دستور کار قرار دارد.