۳ دسته فعالیت‌ کشاورزی تسهیلات بانکی نامحدود دریافت می‌کنند

“نیمه‎ی پُر” | رشد ۴۱۰۰درصدی تولید فولاد ایران در ۴ دهه/ چهاردهمین فولادساز برتر دنیا شدیم
14 بهمن 1396
توقف تولید تندر۹۰ و ساندرو؛ بازی جدید فرانسوی‌ها/ جهت‌گیری رنو به سمت واردات و مونتاژکاری
16 بهمن 1396

۳ دسته فعالیت‌ کشاورزی تسهیلات بانکی نامحدود دریافت می‌کنند

خبرگزاری تسنیم شنبه 14 بهمن 96 : وی درباره وضعیت وصول مطالبات بانک کشاورزی نیز گفت: از اواخر سال گذشته تا به امروز از محل بخشودگی جرایم دیرکرد تسهیلات زیر 100 میلیون تومان، توانستیم 2 هزار و 200 میلیارد تومان از کشاورزان تسهیلات معوق را وصول کنیم.به گزارش خبرنگار بخش کشاورزی خبرگزاری تسنیم، روح‌الله خدارحمی امروز در نشست خبری اظهار کرد: در 10 ماهه ابتدای سالجاری 29 هزار میلیارد تومان تسهیلات در اختیار بخش کشاورزی قرار گرفته است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 21 درصد رشد داشته است.

وی با اشاره به ارائه تسهیلات نامحدود برای 3 دسته فعالیت بخش کشاورزی افزود: در بخش مکانیزاسیون بخش کشاورزی و تهیه ادوات کشاورزان بدون محدودیت تسهیلات به واحدهای تولیدی پرداخت می‌شوند و امروز نمی‌توان کسی را مشاهده کرد که بگوید قصد دریافت تسهیلات خرید ماشین‌آلات کشاورزی و یا انجام مکانیزاسیون داشته اما به او تسهیلات پرداخت نشده است.

مدیرعامل بانک کشاورزی ایران ادامه داد: در سالجاری برآورد شده است که 1300 میلیارد تسهیلات برای خرید ماشین‌آلات کشاورزی پرداخت می‌شود و در سال آینده نیز برآورد اررائه تسهیلات خرید ماشین‌آلات کشاورزی به رقم 1200 میلیارد تومان شده است.

وی تصریح کرد: مکانیزاسیون بخش کشاورزی علاوه بر خرید ماشین‌آلات و ادوات کشاورزی شامل تجهیزات مرغداران و بهسازی واحدهای آنها می‌شود.

خدارحمی گفت:‌زمینه دیگری نیز که تسهیلات بدون محدودیت به بخش کشاورزی پرداخت می‌شود در بخش کشت متراکم و گلخانه‌ای است که با توجه به محدودیت منابع آبی توسعه گلخانه‌ها امری اجتناب‌ناپذیر در کشور است.

مدیرعامل بانک کشاورزی ایران افزود: درسال آینده نیز تسهیلات پرداختی برای احداث گلخانه‌ها افزایش می‌یابد به طوری که برآورد شده است که در شش ماهه اول سال 97 به اندازه کل سال 96 تسهیلات برای احداث گلخانه پرداخت شود.

وی تصریح کرد: برای پرورش ماهی در قفس در مناطق شمال و جنوب کشور به منظور تولید ماهی و میگو تسهیلات بانکی توسط بانک کشاورزی بدون محدودیت پرداخت می‌شود.

خدارحمی در بخش دیگری از صحبت‌های خود گفت: علاوه بر تسهیلاتی که به بخش کشاورزی پرداخت می‌شود 108 هزار وام ازدواج در سالجاری به زوجهای جوان پرداخت شده است که  این رقم تا پایان سال به 120 هزار فقره می‌رسد این در حالی است که کل وامهای ازدواج ابلاغی از سوی بانک مرکزی به بانکهای عامل 500 هزار فقره بود.

وی با بیان اینکه برای تامین سرمایه در گردش معیشتی کشاورزان و دهیاران نیز تسهیلات پرداخت می‌شود افزود: دولت دو طرح برای ایجاد اشتغالزایی در بخش کشاورزی با ارائه تسهیلات دارد.

مدیرعامل بانک کشاورزی ایران گفت: اجرای طرح اشتغالزایی توسط این بانک اجرا می‌شود و براین اساس 750 میلیارد تومان از محل توسعه صندوق ملی به حساب بانک کشاورزی واریز شده که این بانک خود نیز 750 میلیارد تومان به این رقم اضافه می‌کند تا بتواند برای طرحهای اشتغال در روستا تسهیلات پرداخت کند.

خدارحمی در بخش دیگری از صحبت‌های خود گفت: تعداد کارگزاری‌های بانک کشاورزی در کشورهای خارجی افزوده شده است به طوری که در زمان تحریمها تعداد کارگزاریهای ما به 10 شعبه کاهش یافته بود که امروز پس از برجام به 93 کارگزاری در 60 کشو ردنیا رسیده است و اکنون در تمام قاره‌ها غیر از آمریکای شمالی کارگزاری داریم.

وی با اشاره به اینکه بانک کشاورزی قصدی برای بنگاه‌داری ندارد، گفت: در سالجاری 4 شرکت زیرمجموعه بانک کشاورزی به ارزش 245 میلیارد تومان واگذار شده است که شرکت کشت و صنعت میان‌آب از جمله آنها است و در سال آینده نیز 4 شرکت این بانک به بخش خصوصی واگذار می‌شود و در مجموع تعداد شرکتهای این بانک کمتر از انگشتان دست است.

وی درباره وضعیت وصول مطالبات بانک کشاورزی نیز گفت: از اواخر سال گذشته تا به امروز از محل بخشودگی جرایم دیرکرد تسهیلات زیر 100 میلیون تومان، توانستیم 2 هزار و 200 میلیارد تومان از کشاورزان تسهیلات معوق را وصول کنیم.