۱۵۰ تن قارچ در روز به دلیل بسته شدن بورس قارچ دور ریخته می‌شود

عمل به اقتصاد مقاومتی رضایت‌بخش نیست/در اجرای قوانین مشکل داریم
3 اسفند 1395
افزایش ۵ برابری واردات رسمی پوشاک به کشور در ۱۰ ماهه امسال
4 اسفند 1395

۱۵۰ تن قارچ در روز به دلیل بسته شدن بورس قارچ دور ریخته می‌شود

خبرگزاری تسنیم دوشنبه 2 اسفند 95 شناسه خبر 1333850 : رئیس انجمن تولیدکنندگان قارچ ایران گفت: روزانه در بورس قارچ ۱۵۰ تن قارچ توزیع می‌شد که اکنون تولیدکنندگان ما به دلیل ایجاد مشکل در عرضه قارچ در محل بورس قارچ با مشکلی جدی روبرو شده‌اند و شاهد آن هستیم که محصولات آنها دور ریخته می‌شود.
به گزارش خبرنگار بخش کشاورزی خبرگزاری تسنیم، علی صدیق‌پناه صبح امروز در نشست خبری انجمن  قارچ ایران با اشاره به مشکلات پیش روی توزیع این محصول در روزهای اخیر اظهار کرد: تولیدکنندگان قارچ در کشور سالانه 200 هزار تن تولید دارند که بخش عمده‌ای از آنها در تهران و در محل توزیع بورس قارچ عرضه می‌شد.

رئیس انجمن تولیدکنندگان قارچ ایران ادامه داد: به دلیل مشکلاتی که شهرداری تهران برای توزیع قارچ در محل بورس قارچ تهران ایجاد کرده اکنون خودروهای حامل قارچ نمی‌توانند بار خود را در این محل تخلیه کنند و چند روز است که محصولات تولیدکنندگان بر روی دست آنها باقی مانده است.

وی تصریح کرد: این اتفاق بدون اطلاع قبلی توسط شهرداری صورت گرفته است و به موضوع ایجاد سد معبر در پارکینگ مجموعه برای مانع شدن به ورود خودروهای حامل قارچ استناد شده است.

وی یادآور شد در حدود 20سال گذشته مجوز فعالیت برای عرضه‌کنندگان قارچ در محل فعلی داده شده بود اما امروزه ما با وجود مجوزهایی که در گذشته دریافت کردیم اجازه فعالیت نداریم.

رئیس انجمن تولیدکنندگان قارچ ایران  گفت: برای پیگیری این موضوع مشکلات خود را به وزارت جهاد کشاورزی نیز اعلام کرده‌ایم اما هنوز اقدامی برای رفع مشکل ما انجام نشده است.

*150 تن قارچ تولید کنندگان روزانه دور ریخته می‌شود

رئیس انجمن قارچ ایران افزود: روزانه در این مجموعه 150 تن قارچ توزیع می‌شد که اکنون تولیدکنندگان ما به دلیل ایجاد مشکل در عرضه قارچ در محل بورس قارچ با مشکلی جدی روبرو شده‌اند و شاهد آن هستیم که محصولات آنها دور ریخته و یا در کنار خیابان فروخته می‌شود.

صدیق‌پناه با اشاره به بسته شدن بورس قارچ تهران گفت: شهردرای تهران به دلیل ایجاد سد معبر اجازه ورود اتومبیل‌های حامل قارچ را نمی‌دهد و ما با وجود اینکه مجوزی دریافت کرده‌ایم اجازه ادامه فعالیت را نداریم.

وی یادآور شد: متولی امور تولید قارچ وزارت جهاد کشاورزی است و پروانه‌های تولیدکنندگان توسط نظام مهندسی کشاورزی صادر می‌شود اما ما به عنوان اتحادیه گوشت قربانی برای تولیدکنندگان شده‌ایم.

در ادامه این مراسم افشار رئیس سابق و عضو فعلی هیئت مدیره تولیدکنندگان قارچ ایران نیز گفت: 6 میلیون و 600 هزار متر مربع در کشور به کشت قارچ اختصاص یافته و 118 هزار تن در سال گذشته و 180 هزار تن در سالجاری تولید قارچ داریم.

وی افزود: هزینه تولید قارچ براساس برآوردی که سال گذشته انجام دادیم بیش از 6 هزار تومان است اما در حال حاضر هر کیلوگرم از این محصول5000تا 5500 تومان از تولیدکنندگان خریداری می‌شود.

افشار در پایان صحبت‌های خود گفت: هر ساله بخشی از قارچ مازاد تولید ایران به کشور عراق و سایر کشورهای حاشیه خلیج فارس صادر می‌شود.

13951202134448695100602210 13951202134423211100602110