همکاری‌های صنعتی و تجاری ایران و عراق گسترش می‌یابد

عرضه محصولات تراریخته در کشور علنی شد + عکس
21 اسفند 1397
توافقات ۲۲ گانه ایران و عراق در حوزه صنعت و بازرگانی
22 اسفند 1397

همکاری‌های صنعتی و تجاری ایران و عراق گسترش می‌یابد

خبرگزاری تسنیم دوشنبه 20 اسفند 97 : به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، سرپرست سازمان توسعه تجارت ایران در سفر خود به عراق  که مقدمه‌ای بر سفر رئیس جمهوری اسلامی ایران به‌دعوت رئیس جمهور و نخست وزیر عراق بوده، طی نشست‌هایی با همتایان خود، زمینه‌های توسعه همکاری‌های صنعتی و تجاری دو کشور و نیز محورهای مهم تفاهم‌نامه‌ای را که میان وزرای دو کشور به امضا خواهد رسید، بررسی کرد.

محمدرضا مودودی در دیدار با مکی، معاون وزیر صنایع عراق، در خصوص موافقت کلی در زمینه بازسازی و احیای صنایع عراق ناشی از جنگ با داعش، زمینه‌های صنعتی و تجاری مناسب جهت سرمایه‌گذاری و احداث شهرک‌های صنعتی مشترک با سرمایه گذاری دو طرف در محدوده مرزهای دو  کشور و مطابق با قوانین جاری دو همسایه گفتگو کرد.

بیشتر بخوانید

صندوق ضمانت صادرات تنها راه جایگزین ال‌سی است
وی همچنین در نشست خود با  عادل دستیار ویژه وزیر تجارت عراق در خصوص بندهای توافقنامه به‌ویژه در بخش زیرساخت‌ها نظیر روابط بانکی، حمل‌ونقل، استاندارد، ثبت محصولات به‌ویژه دارو، روادید و تسهیلات تجاری نظیر امکانات مورد نیاز گمرکات مرزی گفتگو و تبادل نظر کرد.

لازم به ذکر است که این سفر مقدمه‌ای بر سفر رئیس جمهوری اسلامی ایران به عراق است که وزیر صنعت، معدن و تجارت و وزرای دیگر کابینه وی را همراهی کرده‌اند.