ترک‌ها متقاضی انرژی ارزان ایران برای تولید مشترک هستند
16 اسفند 1397
تولید در کشور به سمت تعطیلی پیش می‌رود/ دولت حمایت نمی‌کند
16 اسفند 1397

رشد ۵۳ درصدی صادرات خرما در ۱۰ ماهه امسال

خبرگزاری تسنیم چهارشنبه 15 اسفند 97 : به گزارش خبرگزاری تسنیم، روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران به نقل از محمود بازاری با اعلام این خبر اظهار داشت: صادرات هفت ردیف تعرفه خرما در ده ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته، 53درصد افزایش در ارزش و 27 درصد افزایش در وزن را نشان می‌دهد.

مدیرکل دفتر هماهنگی صادرات محصولات کشاورزی و صنایع تبدیلی افزود: مجموع صادرات انواع خرما در ده ماهه امسال 258 میلیون دلار و 249 هزار تن برآورد شده که این رقم در دوره مشابه سال گذشته 186 میلیون دلار و به وزن 196 هزار تن بوده است.

وی گفت: طی مدت مذکور، در مجموع بیش از 284 میلیون دلار محصول خرما به پنج بازار اصلی هدف شامل هند، پاکستان، عراق، قزاقستان و ترکیه صادر شد که در مقایسه با 186 میلیون دلار صادرات سال 96 نشان‌دهندۀ افزایش 53 درصدی است.

بیشتر بخوانید

صندوق خرما راه‌اندازی می‌شود
گفتنی است، اخیراٌ جلسه‌ای با حضور نمایندگان دفتر تخصصی وزارت جهاد کشاورزی، معاونت بازرگانی داخلی و انجمن خرمای ایران در محل سازمان توسعه تجارت ایران برگزار شد که مقرر شد انجمن خرمای ایران با همکاری وزارت جهاد کشاورزی ضمن بررسی و ارائۀ آمار واقعی موجودی خرمای مضافتی در استان‌ها و با عنایت به اولویت مصارف داخلی، هماهنگی‌ لازم برای تأمین مصارف پایان سال و ایام ماه مبارک رمضان را به عمل آورند.