دولت مشکل واردات گوشت از هند و برزیل را حل کند
13 آذر 1397
«قاچاقچیان» برنده بازار سیگار ایران/ کارخانجات تولیدی در خطر تعطیلی؛ کارگران در معرض بیکاری
14 آذر 1397

رئیس صنف چاپخانه‌داران: صنعت چاپ راکد است

خبرگزاری تسنیم دوشنبه 12 آذر 97 : به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم ، ایرج استاد‌علی‌نقی امروز در نشست خبری با اشاره به برگزاری نمایشگاه بین‌المللی چاپ، بسته‌بندی و ماشین‌آلات تهران اظهار کرد: این صنعت با رکود زیادی روبرو شده است.

استادعلی‌نقی تصریح کرد: در این شرایط ما درخواست داریم که در برگزاری نمایشگاه‌های این چنینی فعالیت‌های فرهنگی بیشتر از فعالیت‌های تجاری مورد توجه قرار گیرد، زیرا فعالیت‌های تجاری در این شرایط منفعت اقتصادی ندارد اما باید برای حفظ نیروهای متخصص به فعالیت‌های فرهنگی بیشتر توجه شود و این نمایشگاه‌ها ادامه یابد.

احمد ابوالحسنی رئیس اتحادیه لیتوگرافان نیز در این نشست گفت: 45 شرکت خارجی و 400 شرکت ایرانی در نمایشگاه سالجاری حضور خواهند داشت و حضور پررنگ‌تر شرکت‌های ایرانی باعث شده که ما از نظر ریالی ریزشی در نمایشگاه سالجاری شاهد نباشیم.

جلیل غفاری رئیس اتحادیه صحافان نیز در این نشست گفت: با وجود مشکلات فراوان در صنف ما اما کار پیش می‌رود و ما امیدواریم که بتوانیم فعالیت خود به درستی پیگیری کنیم.

وی گفت: تولیدکنندگان داخلی صنف ما قدرت خریدشان برای تجهیز و نوسازی صنایع خود کاهش یافته است و به همین منظور پیش‌تر اقدام به اورهال تجهیزات خود می‌کنند.

بیست و پنجمین نمایشگاه صنعت چاپ، بسته‌بندی و ماشین‌آلات از 22 تا 25 آذر در 11 سالن در نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار می‌شود.

بیشتر بخوانید

آخرین دستاوردهای صنعت چاپ سه‌بعدی ایران نمایش داده می‌شود
فراز و نشیب‌های صنعت چاپ و بسته‌بندی ایران از زبان فعالان این عرصه