دولت فکری به حال ۳ میلیارد دلار قاچاق پوشاک کند

وزارت صنعت ارز دولتی را صرف واردات لوازم تبلیغاتی یک خودروساز کرد
19 تیر 1397
هشدار وزارت کار؛ بخشنامه پوشاکی وزارت صنعت ۶هزار نفر را بیکار می‌کند
19 تیر 1397

دولت فکری به حال ۳ میلیارد دلار قاچاق پوشاک کند

خبرگزاری تسنیم شنبه 16 تیر 97 : نادر رحمتی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به اینکه امروز شرایط خاصی در صنعت نساجی کشور حاکم است، اظهار داشت: در حال حاضر دولت با منابع محدود ارزی روبه رو است به نحوی که با اولویت بندی هایی در واردات کالا در صدد نیاز مواد اولیه صنایع بر آمده است.

وی با بیان اینکه متأسفانه برخی از مواد اولیه صنایع نساجی در اولویت دوم و برخی در اولویت سوم گروه کالایی دریافت ارز قرار گرفته است، افزود: امروز کارخانجات نساجی با کمبود مواد اولیه مواجه هستند و همین موضوع عاملی شده تا برخی از سوء استفاده‌گران با افزایش واردات، آنها را در بازار با چندین برابر قیمت به فروش برسانند.

وی با اعلام اینکه به نظر می‌رسد دولت پیش از اعلام اولویت بندی کالاها برای دریافت ارز4200 تومانی باید با انجمن های مختلف هم  همفکری می‌کرد، گفت: خطوط تولید برخی از کارخانجات نساجی به دلیل عدم تهیه نخ و الیاف بسته شده که این موضوع اصلاً به نفع این صنعت نیست.

این فعال حوزه نساجی با تأکید بر اینکه ممنوعیت ورود 1339 قلم کالا دردی از صنایع پوشاک را درمان نکرده است، گفت: فقط 60 میلیون دلار از کالاهای پوشاک از مبادی رسمی و حدود 3 میلیارد دلار از مبادی غیر رسمی وارد کشور می‌شود این آمار نشان می دهد دولت باید فکر اساسی برای قاچاق پوشاک کند.

رحمتی تصریح کرد: در حال حاضر کماکان قاچاق پوشاک انجام می‌شود و اجرای دستورالعمل واردات پوشاک هم با نوسانات نرخ ارز با کندی همراه است.