دستور رئیس‌جمهور به بانک مرکزی برای تأمین سرمایه‌درگردش واحدهای تولیدی

خسارت 2 هزارمیلیارد تومانی سیل به واحدهای تولیدی و صنفی
25 فروردین 1398
سهم بزرگ اسپانیا از صادرات زعفرانی که خود تولیدکننده آن نیست
25 فروردین 1398

دستور رئیس‌جمهور به بانک مرکزی برای تأمین سرمایه‌درگردش واحدهای تولیدی

خبرگزاری تسنیم شنبه 24 فروردین 98 : به گزارش خبرگزاری تسنیم، رضا رحمانی در حاشیه بازدید از چند پروژه صنعتی در کرمانشاه، با بیان اینکه حفظ تولید مستلزم تأمین نقدینگی و مواد اولیه است، گفت:‌ نقدینگی واحد تولیدی، مانند آب برای مزرعه است که این موضوع در اولویت‌های دولت قرار گرفته و در جلسات ستاد اقتصاد مقاومتی درباره آن تصمیم‌گیری شده است.
وی افزود: در همین ارتباط، رئیس جمهوری به بانک مرکزی دستور دادند سیستم بانکی سرمایه در گردش لازم برای حفظ وضع موجود تولید را تأمین کند و ما نیز به‌عنوان متولی بخش صنعت پیگیر خواهیم بود.

رحمانی افزایش ساخت داخل، گسترش معادن، بهبود فناوری واحدهای صنعتی، مسائل لجستیک، اصلاح نظام تنظیم و نظارت بازار و افزایش صادرات را اولویت‌های وزارت صنعت خواند و گفت: تحقق شعار رونق تولید مستلزم فروش است که در این بین صادرات فرصت خوبی برای فعال کردن ظرفیت‌های مازاد کشور و افزایش تولید است؛ چراکه صنعت کشور در بسیاری از محصولات بیشتر از نیاز کشور تولید دارد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: در سال گذشته بیشترین صادرات به عراق از سوی ایران بوده است که باید از همه ظرفیت‌ها برای حفظ و بهبود این وضعیت استفاده کنیم.

وی درباره پروژه‌های صنعتی درحال احداث استان کرمانشاه اظهار کرد: واحد قوطی‌سازی زمزم با 600 میلیارد تومان احداث شده و در مرحله افتتاح قرار دارد، همچنین واحد تولیدی فرش زاگرس با تکنولوژی روز دنیا نیز در حال احداث است که محصولات این شرکت توان و بازار صادرات دارند.

بیشتر بخوانید

نقش بازار سرمایه در تحقق رونق تولید
زنگنه: حاضر نیستیم برای تولید چند هزار بشکه نفت بیشتر به مردم ضرر بزنیم
خسارت حدود 2هزارمیلیاردتومانی سیل به واحدهای تولیدی و صنفی
تولید روزانه نفت ایران 28هزار بشکه کاهش یافت/ رشد 2.78دلاری قیمت
تولید اوپک در صورت افزایش قیمت نفت افزایش می‌یابد
پیش‌بینی افزایش تولید گندم کشور با وجود سیل/ خودکفایی امسال هم تکرار می‌شود
پیش‌بینی افزایش 1.43میلیون بشکه‌ای تولید روزانه نفت آمریکا در 2019