خط تولید تایر سبز در کارخانه لاستیک کردستان افتتاح شد

رشد ۵۷ برابری واحدهای صنعتی کشور در ۴۰ سال اخیر
10 بهمن 1397
رشد ۵۳۳ برابری تولید مس کاتد در انقلاب ۴۰ ساله
14 بهمن 1397

خط تولید تایر سبز در کارخانه لاستیک کردستان افتتاح شد

خبرگزاری تسنیم سه شنبه 9 بهمن 97 : به گزارش خبرگزاری تسنیم، مدیر عامل لاستیک بارز کردستان در آیین افتتاح این خط گفت: فاز نهایی این واحد تولیدی سال 96 به بهره برداری رسید و اینک روزانه 12 هزار حلقه انواع لاستیک تولید می کند.

میرسعید قاضی اضافه کرد: بر اساس برنامه ریزی انجام شده تا پایان سال 98 میزان تولید روزانه به 17 هزار حلقه لاستیک معادل 44 هزار تن می رسد.
وی افزود: در نیمه نخست امسال نخستین تایر رادیال سواری کشور در کارخانه بارز کردستان تولید شد و اکنون شاهد تولید تایر سبز در این ‌واحد هستیم. هم اکنون 600 نفر بطور مستقیم در این واحد مشغول بکار هستند و تا دو سال آینده در بخش اشتغال به ظرفیت اسمی خواهیم رسید.

براساس این گزارش ، تکنولوژی خط تولید تایر سبز برای اولین بار توسط گروه صنعتی بارز در شهر سنندج استان کردستان با حضور معاون ریاست جمهوری آغاز شد.
تکنولوژی خط تولید تایر سبز برای حل مشکلات زیست محیطی که حمل و نقل در زندگی مردم بوجود آورده با نوآوری برای مصرف کمتر انرژی و مواد اولیه صنایع مرتبط از جمله تایر برای اولین بار در کشور توسط گروه صنعتی بارز وارد شده است.

تولید تایر سبز از سه ویژگی بسیار مهم، ایمنی و عمر بالاتر و کاهش مصرف سوخت در خودرو برخوردار است، این سه ویژگی در تکنولوژی جدید تایر سبز با قوانین تازه ریچ اتحادیه اروپا، آمریکا، ژاپن، کره جنوبی و برزیل وضع شده است. تولید تایرهای سبز با عملکرد بهتر نسبت به تایرهای فعلی از لحاظ ترمزگیری جاده های خیس، مقاومت غلتشی و نوفه خارجی تایر که صدای کمتری دارد، در صنایع تایر بسیار حائز اهمیت است.

کارخانه لاستیک بارز کردستان در پایان سال 1396 پروانه بهره‌برداری‌ خود را اخذ کرد و در سال نخست افتتاح آن میزان تولید خود را به یک‌میلیون حلقه رساند و اکنون نیز در 600 نفر اشتغالزایی دارد.

بیشتر بخوانید

نگران ورود لاستیک‌های فاقد استاندارد خارجی در بازار هستیم
اختلال در واردات لاستیک/تولیدکنندگان نیازمند مواد اولیه هستند
افزایش وام مسکن منتفی شد؛ وارادات لاستیک انحصاری است
اولویت کامیون داران حل مشکل تامین لاستیک است
ورود دادستانی به مشکل کامیون‌داران/توزیع 300هزار لاستیک تا پایان سال