خرداد ۹۸؛ رونمایی گزارش مجلس از راهکار رونق تولید در ۳ محور

توجه به تولید داخلی و صرفه جوئی راه پیروزی در جنگ اقتصادی است
14 اردیبهشت 1398
سیاست ارزی کشور نتیجه مطلوب نداشت/ ۵.۷ میلیارد دلار ارز صادراتی برنمی‌گردد
14 اردیبهشت 1398

خرداد ۹۸؛ رونمایی گزارش مجلس از راهکار رونق تولید در ۳ محور

خبرگزاری تسنیم یکشنبه 8 اردیبهشت 98 : حمیدرضا فولادگر در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به اینکه مجلس شورای اسلامی و به‌ویژه کمیسیون صنایع و معادن از همان روزهای نخست سال 98 پیگیر اجرایی شدن شعار رونق تولید بوده است، اظهار داشت: تقریباً سه هفته‌ای است که مجلس با برگزاری جلساتی با حضور رؤسای کمیسیون‌ها و وزرای مربوطه، چگونگی پیاده‌سازی رونق تولید را پیگیری کرده و قرار شده این جلسات تا جمع‌بندی نهایی ادامه پیدا کند.

وی با بیان اینکه در طول این جلسات سه موضوع در بخش رونق تولید مورد توجه قرار گرفته است، افزود: نخستین موضوع آسیب‌شناسی مشکلات بخش تولید است که باید برای رفع آنها تدبیر جدی صورت گیرد به‌نحوی که باید مشکلات تأمین مالی، بیمه و مالیات واحدهای تولیدی برطرف شود.

رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی با اعلام اینکه در بخش دوم رفع موانع قانونی و مقررات‌زدایی در بخش تولید مورد توجه قرار می‌گیرد، تصریح کرد: البته باید از تولیدکننده نیز انتظار داشته باشیم تا تولید رقابت‌پذیر را در اولویت کاری خود قرار دهد و بهره‌وری و کیفیت را در محصولات خود پیاده‌سازی کند.

فولادگر اضافه کرد: در مجموع قرار است این سه موضوع مهم در قالب راهکار مجلس برای حمایت از تولید در خرداد ماه امسال جمع‌بندی و به صحن علنی مجلس ارائه شود.

بیشتر بخوانید

توجه به تولید داخلی و صرفه‌جویی راه پیروزی در جنگ اقتصادی است
آن‌چه برای رونق تولید و ثبات بازار باید انجام داد
چرا رونق تولید؟|افزایش پایه پولی و توسعه اقتصاد مردمی
بارندگی‌های اخیر تولیدات عشایر را 1.1میلیون تن افزایش داد
برای رونق تولید باید به معیشت کارگران توجه کنیم/جزئیات تسهیلات اشتغالزایی