رقابت بیکاری و تورم در مشکلات اقتصادی کشور/ آیا بیکاری در سال ۹۸ رکورد می‌زند؟
14 اردیبهشت 1398
تولید پنبه در سال جاری ۲۰ درصد افزایش می‌یابد
21 اردیبهشت 1398

تورم تولیدکننده بخش خدمات ۲۲ درصد شد جدول

خبرگزاری تسنیم شنبه 14 اردیبهشت 98 : به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، شاخص قیمت تولیدکننده بخش­های خدمات مشتمل بر هشت بخش است که عبارتند از «تعمیر وسایل نقلیه موتوری، موتور سیکلت و کالاهای شخصی و خانگی»، «هتل و رستوران»، «حمل و نقل، انبارداری و ارتباطات»، «واسطه­ گری­های مالی (بیمه)»، «مستغلات، اجاره و فعالیت­های کسب و کار»، «آموزش»، «بهداشت و مددکاری اجتماعی» و «سایر فعالیت­های خدمات عمومی، اجتماعی و شخصی». گزارش شاخص قیمت تولیدکننده بخش­های خدمات بصورت فصلی و سالانه منتشر می‌­شود.

شاخص کل قیمت تولیدکننده بخش­های خدمات (بر مبنای 100=1390) در سال ١٣٩٧ برابر است با٢٩٦,٥ بوده که نسبت به سال قبل ٢٢.٢ درصد افزایش یافته است.

تغییرات شاخص بخش­های خدمات نیز به شرح ذیل است:

شاخص گروه «خدمات تعمیر وسایل نقلیه موتوری، موتور سیکلت و کالاهای شخصی و خانگی» در سال ١٣٩٧ برابر است با ٣٥٧,١که نسبت به سال قبل ٢٣.٦درصد افزایش یافته است.

شاخص گروه «خدمات هتل و رستوران» در سال ١٣٩٧ برابر است با ٨/404 که نسبت به سال قبل٢٧  درصد افزایش یافته است.

شاخص گروه «خدمات حمل و نقل، انبارداری و ارتباطات» در سال ١٣٩٧ برابر است با ٣٥١,٤که نسبت به فصل قبل ٣٤.١درصد افزایش یافته است.

شاخص گروه «خدمات واسطه­گری­های مالی (بیمه)» در سال ١٣٩٧ برابر است با ٢٩٥ که نسبت به سال قبل٢١ درصد افزایش یافته است.

شاخص گروه «خدمات مستغلات، اجاره و فعالیت­های کسب و کار» در سال ١٣٩٧ برابر است با 220.7 که نسبت به سال قبل ١٣.٣ درصد افزایش یافته است.

شاخص گروه «خدمات آموزش» در سال ١٣٩٧ برابر است با ٢٨٥,٥که نسبت به سال قبل ١٦.١درصد افزایش یافته است.

شاخص گروه «خدمات بهداشت و مددکاری اجتماعی» در سال ١٣٩٧ برابر است با ٤٢٢,٩ که نسبت به فصل قبل١٨.١ درصد افزایش یافته است.

شاخص گروه «خدمات سایر فعالیت­های خدمات عمومی، اجتماعی و شخصی» در سال ١٣٩٧ برابر است با٣١٤,٢ که نسبت به سال قبل ١٧.٥ درصد افزایش یافته است.

بیشتر بخوانید

رشد 6.8 درصدی تورم تولید کننده برق در ساعات اوج مصرف+جدول