بزرگترین واحد تولیدی بنر کشور به مرز تعطیلی رسید

مسئولان وقتی کارد به استخوان می‌رسد تازه به فکر حمایت از تولید داخل می‌افتند
1 تیر 1398
دپو ۱۰۱ هزار کانتینر در بنادر مهم کشور + جدول
1 تیر 1398

بزرگترین واحد تولیدی بنر کشور به مرز تعطیلی رسید

خبرگزاری تسنیم سه شنبه 28 خرداد 98 : فرهاد بهرامی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به اینکه در ابتدای سال 97 فعالیت خود را در حوزه تولید بنر و انواع چادرهای مسافرتی آغاز کردیم ، اظهارداشت: پیش از فعالیت ما عمده نیاز داخلی کشور در بخش بنر از محل واردات تأمین می شد که برای رفع این موضوع تمرکز خود را به تولید بنر در داخل کشور کردیم.

وی با بیان اینکه در گام نخست با خرید ماشین آلات سرمایه گذاری 30 میلیارد تومانی را برای این کار تولیدی هزینه کردیم، افزود: با افزایش قیمت ارز و تغییرات تعرفه واردات تعدادی از تولیدکنندگان به فکر داخلی سازی بنر افتادند اما واحد تولیدی ما با سرمایه گذاری زیاد توانست ظرف یک سال بخش زیادی از نیاز داخل کشور را در بخش بنر تأمین نمایند به نحوی که برای واردکنندگان دیگر توجیهی برای واردات بنر نبود.

این تولیدکننده با اعلام اینکه نیاز داخل کشور به بنر حدود 1 میلیون و 800 هزار مترمربع است، گفت: با سرمایه گذاری‌ها مناسب توانستیم ضمن افزایش تولید بخش زیادی از نیاز بنر بازار را تأمین کنیم به نوعی واردکنندگان هم از ما خرید می‌کردند.

وی با انتقاد از اینکه امسال با افزایش قیمت مواد اولیه این واحدتولیدی با مشکل برخورد کرده است، افزود: ما توانستیم یک ساله تمام نیاز بازار را در یک کالا تأمین کنیم اما دولت به جای حمایت از ما هیچ اقدامی برای رفع مشکلات انجام نمی‌دهد.

بهرامی با اشاره به اینکه برخی از واردکنندگان با افزایش قیمت مواد اولیه داخلی با حربه هایی بنر را با تعرفه ارزان وارد کشور می‌کنند که این یک آسیب جدی به فعالیت ما زده است، اظهارداشت: جالب اینجاست ثبت سفارش بنر سال گذشته متوقف شده بود اما امسال مجددا آغاز شده و واردکنندگان با ابزارهای خاص خود این کالا را به راحتی وارد کشور می‌کنند.

این تولیدکننده  تصریح کرد: در حال حاضر با افزایش هزینه های تولید قیمت تمام کالا برای ما هر روز در حال افزایش است و واردکنندگان هم از این موضوع سوء استفاده کرده و بنر را با قیمت ارزان تر وارد و در بازار به فروش می رسانند.

وی با اعلام اینکه امروز نمی توانیم محصولات خود را در بازار به فروش برسانیم، گفت: مشتری دنبال بنر ارزان تر است و ما مجبوریم حجم تولید را کاهش و محصولات خود را در انبار بگذاریم. برای من سوال است دولت براساس کدام استدلال در سال رونق تولید به جای حمایت از تولیدکننده داخلی ثبت سفارش واردات بنر را باز کرده است.

بیشتر بخوانید

530 هزار میلیارد تومان یارانه آشکار و پنهان سوخت را وارد تولید کنید
مسئولان وقتی کارد به استخوان می‌رسد تازه به فکر حمایت از تولید داخل می‌افتند
تولید در کشور با نرخ ثابت ارز و تورم بالا نمی‌صرفد
کره‌ای‌ها به بازار لوازم خانگی ایران برگشتند/ مذاکره با یک برند چینی برای تولید در ایران